دکوراسیون داخلی منزل
04
ژانویه

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل در لغت های مختلف دارای معانی مختلفی است که در  لغت نامه فارسی به معنی آراستن ، چیدمان و مرتب کردن است . زمانی که درباره دکوراسیون داخلی منزل صحبت می کنیم منظور ما نحوه چیدن و انتخاب مناسب وسایل قسمت های مختلف خانه می باشد مانند قسمت پذیرایی و نشینمن ، اتاق ها و آشپزخانه و حمام و دستشویی می باشد .

با توجه به این موضوع که دکوراسیون داخلی بسیار جذاب و همه شده است دیگر دکوراسیون ها محدود به خانه نمی باشند و در دفاتر کاری ، بیمارستان ها ، فروشگاه ها ، مغازه ها هتل ها و … هم از قوانین مختلف طراحی دکوراسیون داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرد .

دکوراسیون داخلی منزل

از دید بسیاری از افراد چیدمان دکوراسیون داخلی منزل یک کار بسیار ساده است که فقط با سلیقه افراد پیش می رود اما به هیچ وجه این طور نیست و نکات بسیار مهمی در زمینه طراحی دکوراسیون وجود دارد که اگر از آن ها اطلاع داشته باشیم و به خوبی رعایت کنیم بهترین استفاده را از فضای داخلی منزل خواهیم داشت و به زیبا سازی هر چه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد . برخی اوقات با پیروی از این قوانین طراحی دکوراسیون داخلی برای شما ارزان تر و سریع تر انجام می شود و جلوه ویژه و خاصی را برای منزل شما ایجاد می کند و خانه شما را به یک فضای مطبوع و گرم تر و دلپذیر تر تبدیل خواهد کرد .

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی همان هماهنگ سازی اجزای داخل خانه می باشد که با هدف زیبا تر جلوه دادن و ایجاد یک فضای بسیار گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد ، مخصوصا در خانه های کوچکی که می توان با به کار بردن طراحی دکوراسیون درست این فضا های کوچک را بهینه سازی کرد و با ایجاد یک هماهنگی بین اجزاء رنگ ها و وسایل جلوه آن ها را چند برابر کرد .

نقل مکان کردن به خانه جدید دیگر برای بسیاری از افراد یک کار پر هیجان و جذابی است اما برخی اوقات نحوه چیدمان دکوراسیون خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد خانه مخصوصا خانم ها می شود و شما باید این تصمیم را بگیرید که وسیله های خود را در یک محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید به نحوی درست چیدمان کنید که یک فضای مناسب را خلف کنید و طوری دکوراسیون داخلی منزل را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد .

علاوه بر این موضوعات گفته شده باید در خانه خود احساس شادی و خوشحالی و راحتی را داشته باشید که برای انجام این کار شما نیاز دارید که نکات مهم را در رابطه دکوراسیون داخلی منزل بدانید و وسایل مختلف را از جمله مبلمان و رنگ و دیوار های آن را به خوبی انتخاب کنید تا آن ها با یک هماهنگی کنار هم باشند و با یک نقشه از پیش تعیین شده وسایل را درست سر جای خود قرار دهید و به صورت مرحله به مرحله مانند یک طراحی داخلی حرفه ای دیزاین منزل خود را انجام دهید .

دکوراسیون داخلی

بسیاری از اروپایی ها برای رسیدن به یک خط پایین شما باید اول از همه بدانید که به کجا می روید پس با در نطر گرفتن فضای کلی در ذهن خود از خانه ای که مطلوب است برای شما می توانید مرحله های مختلف چیدمان و بهترین شرکت دکوراسیون داخلی را انجام دهید .

وقتی از خرید مناسب وسایل حرف می زنیم معمولا خانم ها این فکر را می کنند باید اولین جایی که به آن مراجعه می کنید مغازه و یا فروشگاه مبلمان باشد اما بهتر است که برای نقطه شروع فروشگاه های مبلمان را انتخاب نکنید ، به این دلیل که اگر یک مبلمان خاصی در ذهن شما باشد و نظر شما را جلب کرده باشد برای سایر انتخاب ها با محدودیت ها مواجه خواهید شد .

این موضوع بسیار درست که شما نیاز به یک مبلمان دارید اما اگر یک انتخاب اشتباه داشته باشید در واقع علاوه بر هدر رفتن پولتان وقت و انرژی شما هم گرفته می شود . پس همان طور که به شما گفته شد داشتن یک نقشه کلی از دکوراسیون و این که ببینید که در کنار مبل قرار است چه نوع تلوزیونی و میز تلوزیونی قرار بگیرد و همچنین در کنار جلو مبلی ، پرده و فرش چه نوع وسایلی قرار است انتخاب شود . وقتی همه این موارد را در ذهن خود تجسم کنید می توانید به راحتی اقدام به خرید کنید تا همه وسایل شما با ذهنیت قبلی و یا با خط مشی مشخص خریداری شود .

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

حتما وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون داخلی را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری کنید به این دلیل که خریداری مبلمان کوچک تر یا بزرگ تر باعث می شود که شما نتوانید یک چیدمان درست و اصولی را در خانه داشته باشید و این اشتباه تا انتها با شما همراه است و ادامه خواهد داشت .

اگر این موضوع برای شما یک موضوع است که به خاطر سپردن طرح ها در ذهنتان یک کار دشواری است کاغذ و قلم بردارید و نقشه کف خانه خود را به صورت دو بعدی ترسیم کنید و بسیار راحت با تعیین جایگاه های قرار گیری وسایل یک ترسیم را از فضای خانه خود داشته باشید ، حتی در صورتی که نیاز است ابعاد اتاق و قسمت های مختلف خانه خود را در نقشه قید کنید تا همه چیز به صورت اصولی و بسیار درست پیش برود .

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در ادامه به نکات مهمی خواهیم پرداخت که می توان با کمترین هزینه و کمترین دردسر تغییرات زیادی را در منزل مورد نظر خود ایجاد کرد . یک نکته بسیار مهم این است که این تغییرات باعث زیبایی بیشتر خانه می شود ، برخی از افراد بدون در نظر گرفتن هیچ اصولی شروع به کار می کنند و در آخر با یک محیط آشفته رو به رو می شوند . در ادامه شما را نکاتی آسان و بسیار تاثیر گذار آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید .

 نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی : به طور کلی مبلمان ها قادر هستند برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی منزل نقش بسیار مهمی را ایفا کند . این وسیله به تمامی اجزای مناسب برای نشستن می گویند که این به معنی مبل پاف ، چارپایه ها ، صندلی های میزبان و میز ناهار خوری محسوب می شود . نقش هر کدام از این وله در زیبایی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است و نمی توان آن ها را انکار کرد .

مبلمان 30 درصد از فضای داخلی را تشکیل می هد که باید با دقت بیشتری انتخاب شود تا با رنگ دیوار ها و اکسسوری ها بیشتر همخوانی شود . سبک انتخاب شده مبلمان هم باید با دیگر اجزای دکوراسیون داخلی منزل مانند اکسسوری ها ، سرح دیوار و کف و … هماهنگی داشته باشد .

آشنایی با نقش قاب‌ ها در منزل : یکی از اجزای مهم برای هر خانه قاب عکس و تابلو می باشد اگر آن ها را به درستی انتخاب کنید صمیمیت را در خانه خود چند برابر خواهید کرد و باعث زیبایی داخل خانتان می شود . از گزینه های پیشنهادی بسیار زیبا می توان به تابلوهای نقاشی ، عکس‌ های معروف ، تابلوهای خوش ‌نویسی، تابلو فرش‌ها و بسیاری از موارد اشاره کرد .

 جادوی نور و روشنایی در دکوراسیون : از جمله فاکتور های مهم در دکوراسیون داخلی منزل می توان به نور و روشنایی اشاره کرد که شاخه های نور می توانند نور طبیعی و یا انواع لوستر ها باشند . نکاتی که باید برای نور پردازی انجام داد شامل موارد زیر می شود .

  • قرارگیری شاخه های نوری
  • تناسب سبک شاخه های نوری با سبک کلی دکوراسیون داخلی خانه
  • شدت و میزان نور در هر مکان
  • رنگ نوری که به کار برده شده

این نکته بسیار مهم را به یاد داشته باشید که تمامی نقطه های تمرکز روشنایی در کنار تاریکی زیبایی خود را نشان می دهند اما نکته بسیار مهم دیگر این است که بهتر است رعایت شود این است که در استفاده از المان های نوری اعتدال را بیشتر از هر چیزی رعایت کنید و اجازه دهید تا نور های نقطه ای از بین تاریکی به چشم شما آید و در عین حال چشم شما را نزند .

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

با چه هدفی از دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم ؟

با این موضوعات گفته شده باید گفت که طراحی دکوراسیون داخلی منزل به عنوان یک دانش بسیار مهم محسوب می شود و با استفاده آن ها در مکان های مختلف می توان اهداف بسیار مهمی را دنبالی کرد . برای مثال طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ها و یا فروشگاه ها می تواند بسیار باعث جلب توجه و جذب بیشتر مشتری ها شود ، همچنین دکوراسیون های داخلی می توانند محیط های اداری باعث ایجاد یک فضای بسیار امن برای کارمندان است که به وجود آمدن احساس راحتی که در آن ها به وجود می آورد راندمان کار را برای مدیر آن جا بالا می برد .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مطلب دکوراسیون داخلی منزل همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .