طراحی شگفت انگیز هتل اپوس،توسط شرکت معماری زاها حدید

هتل اپوس در دبی

طراحی شگفت انگیز هتل اپوس،توسط شرکت معماری زاها حدید

ارسالی توسط :دنیا محمدی |16 دسامبر, 2020 | صنعت ساختمان, معماران مشهور, معماری جهان, مقاله های معماری
  • نام پروژه:هتل اپوس

  • طراح:شرکت معماری زاها حدید

  • موقعیت پروژه:دبی

  • سال ساخت:2020

هتل اُپوس ،کاری از گروه معماران زاها حدید از شرکت پیمانکاری اُمنیات است و در منطقه برج خلیفه دبی ساخته شده است.

این ساختمان اولین هتل از برندِ «Me by Melia» در خاورمیانه را در خود جای خواهد داد.هتل های «Me by Melia» توسط شرکت ملی بین المللی هتل های ملیا (Melia) با بیش از 350 هتل در 39 کشور جهان (یکی از هتلداران پیشرو در جهان) اداره می شوند، دارای یک رویکرد مترقی و طراحی محور هستند و در پایتخت های فرهنگی در سراسر جهان واقع شده اند.افتتاح این هتل در سال 2020 انجام میشود.

نمای داخل هتل اپوس

نمای داخل هتل اپوس

روند طراحی

هتل اُپوس بصورت دو برج جداگانه طراحی شده است كه به شکل یك کلِ واحد – به شکل مكعب – بهم می رسند. سپس مکعب «تراشیده شده» (خالی شده) و یک وید (خلاء) مرکزی ایجاد می کند که به خودی خود حجم مهمی در داخل ساختمان است – چشم اندازی را از مرکز ساختمان به فضای بیرون فراهم می کند. سیالیتِ این وید هشت طبقه با فرم آزاد درواقع با هندسه ی متعامد و دقیقِ مکعب اطراف آن در تضاد است.

نمای هتل اپوس

نمای هتل اپوس

ابعاد پروژه

این دو برج توسط یک آتریوم چهار طبقه در طبقه همکف با یک پل در ارتفاع 71 متری از سطح زمین به یکدیگر متصل می شوند. عرض این پلِ سه طبقه و نامتقارن 38 متر است. هتل اُپوس همراه با ME Dubai  12 رستوران و همچنین یک بار روی پشت بام و 56،000 فوت مربع فضای اداری را در خود جای خواهد داده است.

نمای هتل اپوس

نمای هتل اپوس

نظریه ها

مَهدی امجد، رئیس اجرایی و مدیرعامل اُمنیات گفت: «هتل اُپوس کاملأ مطابق با دیدگاه اُمنیات در رابطه با پروژه ها است و گویی یک اثر هنری منحصر به فرد است. این طراحی به طور قابل ملاحظه ای ابتکار گروه ZHA  را نشان می دهد و احساسی شبیه مجسمه سازی را منتقل می کند که تعادل بین فضای پر و خالی، مات و شفاف، داخلی و خارجی را در معرض نمایش قرار می دهد.

گابریل اسکارر، معاون رئیس و مدیر عامل شرکت بین المللی هتل های ملیا در اطلاعیه ای مربوط به ادغامِ ME Dubai در هتل اُپوس گفت: «شما همیشه انتظار دارید که از طرح های گروه ZHA شگفت زده شوید، اما هتل اُپوس برای برند «Me by Melia» دبی فراتر از آن چیزی است که بتوانیم پیش بینی کنیم. ما افتخار می کنیم که این پروژه ی شگفت انگیز را در کارنامه ی خود داریم».

اشتراک گذاری این مطلب