بازسازی ساختمان اداری در تهران
30
اکتبر

بازسازی ساختمان اداری در تهران به صورت کاملا حرفه ای و کم هزینه

بازسازی ساختمان اداری در تهران هم چون بازسازی منازل مسکونی یک پروژه فنی بوده که اجرای دقیق آن در گروه رعایت اصول کلی برای اجرای این پروژه است.

بازسازی ساختمان اداری شامل هر اقدامی که به منظور زیبا سازی و بالا بردن استحکام بنا صورت می گیرد، می شود. اگر تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه هستید لطفا دقایقی از وقت ارزشمند خود را صرف مطالعه این مقاله کنید.

بازسازی ساختمان اداری در تهران با هزینه کم

بازسازی ساختمان اداری در تهران به چه منظور انجام می گیرد؟

بازسازی ساختمان اداری در تهران و در همه جای دنیا به منظور بهره وری بهتر از ساختمان های کلنگی و قدیمی ساخت صورت می گیرد. معمولا ساختمان های اداری قدیمی در چندین سال پیش ساخته شده اند، به همین دلیل نسبت به ساختمان های نو ساخت دارای امکانات و تجهیزاتی کمتری هستند. بنابراین برای مدرنیته کردن آن ها باید یک سری اقدامات در قالب بازسازی بر روی آن ها صورت بگیرد.

بازسازی ساختمان اداری در تهران، هم به واسطه خود صاحبان املاک اداری و هم شرکت های بازسازی قابل اجرا می باشد. البته بازسازی ساختمان اداری تنها در صورتی به واسطه خود مالک قابل انجام است که ساده و کم اهمیت باشد‌. معمولا ایجاد یک سری تغییرات جزئی به منظور تغییر دکوراسیون داخلی، به واسطه خود مالک بدون مانع قابل اجرا است.

اما در برخی موارد ایجاد تغییر نیاز به تجربه و مهارت نسبتا بالایی دارد که در چنین شرایطی مطمئنا انجام آن نیاز به دخالت کارشناسان این حوزه دارد. به طور کلی سپردن بازسازی ساختمان اداری در تهران به شرکت های با سابقه و تجربه در این حوزه کاری عاقلانه بوده و به دلیل رعایت اصول اولیه و فنی در اجرا علاوه بر حصول نتیجه مورد نظر که ممکن است، شامل افزایش مقاومت و یا زیباسازی بنا یا هر دو مورد باشد، سبب بهره وری بهتر آن مکان نیز می گردد.

زیرا ایجاد هر گونه تغییر در یک محیط اداری بر روی روحیه کارمندان نیز تاثیر گذاشته در نتیجه روحیه و شوق آن ها برای انجام بهتر وظایف شان را بالاتر می برد.

بازسازی ساختمان اداری در تهران با هزینه کم و حرفه ای

بررسی مراحل بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان اداری در تهران و همه جای دنیا معمولا شامل دو مرحله زیر می باشد که هر مرحله باید طبق شرایط و ضوابط حاکمه اجرا شود.

  • بازسازی قسمت هایی که به منظور مقام سازی و بالا بردن استحکام بنا انجام می گیرد. این قسمت‌ ها معمولا بخش هایی هستند که حکم اسکلت بنا را دارند.

هر ساختمانی در طول زمان فرسوده می شود و به همین علت ممکن است مقاومت برخی از قسمت ها یا تمام بخش های آن کاهش یابد. از آنجایی کاهش مقاومت بنا با سلامت افرادی که در آن زندگی می کنند دارای رابطه مستقیم است، بازسازی ساختمان اداری در تهران از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است که باید در صورت نیاز بدون معطلی اجرا گردد.

بازسازی بنا به منظور مقاوم سازی با تعمیرات و مرمت سازی جزئی و کلی به همراه بوده و در پی آن عمر مفید ساختمان نسبت به قبل تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. بازسازی ساختمان ادارای ممکن است با حذف و یا جابجایی دیوارها و یا تغییر شکل اتاق ها و خلاصه هر گونه تغییر به همراه باشد.

بازسازی ساختمان اداری حرفه ای

لازم به ذکر است که ایجاد برخی تغییرات اساسی در فرایند بازسازی ساختمان ادارای و مسکونی، در صورتی که با یک سری تغییرات ساختاری مهم به همراه باشد باید زیر نظر شهرداری صورت گیرد و صاحب ملک برای انجام آن قبل از هر چیزی کسب اجازه نماید. دیگر نکته ای که هر صاحب ملکی باید قبل از انجام پروژه بازسازی مد نظر قرار بدهد، دادن تعهد در رعایت استاندارهای کاهش انرژی است.

  • بازسازی قسمت های که هدف اصلی از ایجاد تغییر و بازسازی آن ها افزایش زیبایی ساختمان است. معمولا برای افزایش زیبایی ساختمان های قدیمی و اداری اغلب نقاطی مورد تغییر و بازسازی قرار می گیرند که بیشتر در معرض دید بوده و بازسازی و استفاده از تجهیزات و امکانات به روز در آن ها موجب بالا رفتن کیفیت زیبا شناختی می گردد.
  • همچنین بخوانید : طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

در این مرحله از بازسازی، طراحی نقش بسیار مهمی دارد. زیرا طراحی باید به نحوی صورت بگیرد، که اجرای آن در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان از لحاظ دیداری تغییرات قابل ملاحظه ای ایجاد کند. همچنین تغیرات ایجاد شده نیز باید در راستای زیباتر شدن ساختمان بوده و به طور کلی از ظاهر ساختمان چه در نمای داخلی و چه در نمای خارجی تصویری را خلق نماید که مورد پسند اکثر سلیقه ها باشد.

نتیجه گیری

بازسازی ساختمان اداری در تهران به دلیل قدیمی بودن بافت ساختمان های اداری این کلان شهر از مباحث مهمی است که باید همواره مورد توجه دولتمردان و صاحبان مراکز اداری باشد. زیرا این مقوله از جمله مباحثی است که با جان و سلامتی نیروهای انسانی که بیشترین ساعات عمر خود را در این فضا می گذرانند رابطه مستقیم دارد.